Skvělá zpráva !!!

15.03.2012 00:00

Neuvěřitelné se stalo skutkem!Tak přece jen se můžeme těšit. Na oslavách 50.výročí chomutovského bigbítu, které se budou konat v rámci velké akce “Otevřeno“ pořádané městem Chomutov,skutečně vystoupí legenda britského rocku URIAH HEEP !!.Koncert této světoznámé kapely bude zlatým hřebem a vyvrcholením oslav.Bližší informace o chystaných akcích které s tím souvisí,budeme přinášet na těchto stránkách průběžně.Jen připomínám,že v Chomutově vystoupila věhlasná zahraniční kapela naposledy v r.1968 a tou byli Swinging Blue Jeans.Pro nás chomutováky a pamětníky má koncert obzvláštní význam a přiznám se,že se mi tlačí do oka i slza dojetí.Vždyť právě z chomutovské bigbítové scény se začala šířit hudba Uriášů vůbec poprvé v tehdejším Československu prostřednictvím zdejší kapely Víčka už v r.1971! Kruh se tak uzavírá a tato hudba se sem vrací přímo v podání jejích tvůrců - samotných Uriah Heep.Co víc si lze přát! Chválabohu,po těch 41letech si takový hudební zážitek všichni určitě zasloužíme.                 štěpán alexa

URIAH HEEP

Slavná britská rocková legenda v rámci světového turné k nové desce  Nail On The Head  v Chomutově!!!

Při vyslovení jména této, již dlouhá léta, legendární britské rockové skupiny, si každý pamětník ihned vybaví, že jsou jedním ze 3 hlavních pilířů stylu zvaný rock! Byli to Black Sabbath, Deep Purple a právě Uriah Heep, kdo udával směr, kterým se tento hudební styl ubíral.
„Uriáši“ mají na kontě 20 studiových alb a za svou dlouhou hudební kariéru zahráli milionům fanoušků po celé planetě. URIAH HEEP se stále řadí mezi aktivní rockové stálice. V červnu letošního roku spatřilo světlo světa jejich 22 studiové album s názvem „Nail On The Head“ a kapela ho chce představit na světovém turné, v rámci něhož zahraje, díky agentuře Pragokoncert také v ČR a to u nás v Chomutově!

Nové album „Nail On The Head“ je dalším studiovým albem kapely (poslední studiovka vyšla v roce 1998 „Sonic Origami“)Také toto album prezentuje kapelu Uriah Heep v jejich nejlepší formě a nová deska se jistě opět zařadí mezi ty nejlepší. I na této nové desce již není dlouholetý bubeník kapely Lee Kerslake, který musel již dříve ze zdravotních důvodů kapelu opustit. Na jeho místo za bicí soupravou usedl další uznávaný mistr rytmů Russel Gilbrook (Tony Iommi (Black Sabbath), Van Morrison, John Farnham, Lonnie Donnegan).

Kapela URIAH HEEP vznikla v roce 1969 v Birminghamu. To tehdy si mladí hudebníci změnili původní název „Spice“ na Uriah Heep podle lstivého úředníka z Dickensonova románu David Copperfield. Debutové album „…Very ´eavy…Very ´umble“ bylo vydáno v únoru 1970. Od svého vzniku prodělala kapela mnoho personálních změn. Snad nejslavnější sestavu tvořili od února 1972 do února 1975 zpěvák David Byron, kytarista Mick Box, klávesista Ken Hensley, bubeník Lee Kerslake a baskytarista Gary Thain. „Uriáši“ vždy skládali svá alba s důrazem na melodii. Od ostatních se odlišovali zejména několikanásobně vrstvenými vokály a také téměř neustálou hrou na klávesy. Od roku 1974 však začalo v kapele docházet k vážným rozporům a ke změnám v obsazení. Odešel basák Gary Thain (drogy) a zpěvák David Byron (alkohol) a nahradilo je několik dalších umělců. V září roku 1986 pak ke kapele nastoupil zpěvák Bernie Shaw.Progresivní styl tvorby vynesl „Uriáše“ mezi nejpopulárnější hard rockové velikány 70´let.

URIAH HEEP prodali za svou dlouhou hudební kariéru až neuvěřitelných 30 milionů nosičů po celém světě, hráli v 52 zemích světa a získali po právu přívlastek nejlepší „live“ rockové kapely na světě.

A co k tomu říci -  Legenda rocku URIAH HEEP se opět vrací do ČR! Je to jedinečná příležitost si poslechnout a zazpívat nesmrtelné hity spolu s nejnovějšími hudebními kousky mistrů rocku 7.6.2012  v chomutovské sportovní hale.

—————

Zpět